KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) ve Sinefesto işbirliği ile gerçekleştirilen ücretsiz sinema akademileri başlıyor. Konya, Antalya ve Bursa’nın ardından sıradaki iki şehir Samsun ve İstanbul. Akademi için başvurular başladı.

Yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu derslerinden oluşan sinema akademileri çeşitli aralıklarla Türkiye genelindeki KADEM il temsilciliklerinde gerçekleştirilecek.

Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademileri toplam 8 haftalık periyotlarda, hafta sonları yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu akademilere öğrenci kabulleri ilgili temsilciliklerde gerçekleştirilecek mülakatlar ile yapılacak. Akademide yaş sınırlaması yok.

Derslere katılacak usta isimlerin katılımcılara senaryo, görüntü yönetmenliği, kurgu ve yönetmenlik konularında vereceği eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirmek istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından bir de kısa film çekilecek.

Samsun KADEM Sinema Akademisi için başvurular 25 Haziran 2017’ye kadar, İstanbul KADEM Sinema Akademisi için ise başvurular 30 Haziran 2017’ye yapılabilecek.

Samsun KADEM Sinema Akademisi’ne başvurmak için tıklayınız

İstanbul KADEM Sinema Akademisi’ne başvurmak için tıklayınız

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.