Jude Law, Captain Hook’u Canlandıracak

 Jude Law Disney’in yeni live-action Peter Pan uyarlamasında rol alacak.

Jude Law interview: 'In 43 years I've had a crisis of everything'

Pek çok kült filmde rol alan Jude Law yeni projesi için ise kötü korsan Captain Hook’u canlandırmak için anlaşma yolunda. Jude Law Disney’in yeni live-action Peter Pan uyarlaması Peter Pan and & Wendy filmi için çalışmalarına başladı. A Ghost Story, Pete’s Dragon, The Old Man & the Gun filmlerinin yönetmeni David Lowery yeni Peter Pan filminin yönetmenliğini üstlenecek. David Lowery daha önce birlikte çalıştıkları film yapımcısı ve senarist Toby Halbrooks ile birlikte senaryoyu kaleme alacak. Filmin yapımcılığını ise Jim Whitaker gerçekleştirecek. Jude Law Dustin Hoffman, Jason Isaacs ve Garrett Hedlund’dan sonra Peter Pan’ın ünlü baş düşmanı korsan Captain Hook’u canlandıran bir diğer isim olacak.

Tüm Peter Pan yorumlamalarına rağmen Disney‘in 1953 yapımlı Peter Pan animasyonu hâlâ J.M. Barrie’nin kaleme aldığı Peter Pan romanının en iyi uyarlaması olarak kabul görüyor. Kültleşen çocuk romanı Peter Pan, hiç büyümeyen bir çocuğun Neverland adlı masalsı dünyada yaşayan çocukların maceralarını konu alıyor. David Lowery‘den önce de Peter Pan pek çok farklı iddialı yönetmen tarafından beyazperdeye uyarlandı. Steven Spielberg Peter Pan‘i Hook ismiyle 1991 yılında sinemaya uyarladı. Hook‘un başrollerinde Robin Willams rol alıyordu. Joe Wright‘da 2015 yılında Pan‘ın yönetmen koltuğuna oturdu. Ne yazık ki iki filmde gişe de beklenen başarıyı gösteremedi.

What The Cast Of Hook Looks Like Today - YouTube

Peşi sıra uyarladığı live-action filmlerle gündemde olan Disney bu yıl Aladdin ve The Lion King uyarlamaları ile gişe de oldukça başarı elde etti. Aladdin‘in gişedeki başarısı ise ikinci bir Aladdin filmin hazırlıklarına başlanmasına neden oldu. Jude Law ise şu sıralarda HBO‘nun oldukça konuşulan dizisi The New Pope‘da rol alıyor. Sinemada ise Jude Law aynı zamanda Paramount‘un yapımcılığını üstlendiği Rhythm Section’ında da rol aldı. Law yeni Fantastic Beasts and Where to Find Them filminde Dumbledore karakterini canlandırmak içinse çalışmalara başladı.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.