Efsanevi sanatçı John Lennon ve Yoko Ono’nun aşkı filme uyarlanacak.

The Beatles müzik dünyasına damgasını vuran en önemli gruplar arasında yer alıyor. Grubun aktivist solisti John Lennon da gerek söylemleri gerek uğradığı suikast ile tarihin en önemli simalarından biri. Ancak Lennon’ın hatırlandığı bir konu daha var ki; o da Yoko Ono ile yaşadığı büyük aşk… Şimdi o büyük aşkı sinemaseverler de beyazperdede görebilecek!

Fifty Shades of Grey, Social Network ve Captain Phillips gibi başarılı yapımların yapımcılığını üstlenen Michael De Luca, Ono ile birlikte çalışarak ikisinin aşkını ve savaş karşıtı çabalarını konu alan bir film yapmaya kararlı. Her Şeyin Teorisi filminin senaristi Anthony McCarten da filmin senaryosuna imzasını atmanın yanı sıra filmin yapımcılarından biri olacak.

De Luca; “Hikâye, bugünün gençlerine ayağa kalkmak ve istedikleri dünyanın ne olduğuna dair net bir vizyona sahip olmak adına ilham vermek amacıyla, ABD’de sevgi, cesaret ve aktivizmi temel alacak. Yoko Ono, Anthony McCarten ve Josh Bratman’la birlikte çalışarak iki dünya ikonunun hikâyesini anlatabildiğim için gurur duyuyorum” diye konuştu.Filmin vizyon tarihi ya da prodüksiyon başlangıç tarihi ise henüz belirsizliğini koruyor.

Yazar Hakkında

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.