Haberler

Joe Wrıght In The Garden Of Beats’in Yönetmenliğini Gerçekleştirecek

Pride and Predijuce (2005), Pan (2015), Darkest Hour (2017) filmleriyle bilinen İngiliz yönetmen Joe Wright, 2. Dünya Savaşı konulu In The Garden Of Beats‘in yönetmen koltuğuna oturuyor.

Joe Wright

Joe Wright filmin yönetmenliğini ve uyarlamasını üstleneceği In The Garden of Beast‘in yapımcılığını ise StudioCanal ve Playtone Productions ait olacak. Erik Larson’un 2011 basımlı kitabının uyarlaması olan film William Dodd isimli bir adamın gerçek yaşam hikâyesini konu ediniyor. Şikagolu bir profesör olan Dodd Amerika’nın Alman Nazi dönemindeki ilk büyükelçisi.

Filmin yapımcılığını üstlenen isimler arasında Tom Hanks ve Gary Goetzman da yer alıyor. Tom Hanks’in William Dodd‘u canlandırılması düşünülse de henüz kesinleşmiş bir bilgi yok. Wright daha önce başrollerinde Gary Oldman‘ın yer aldığı 2. Dünya Savaşı’nı konulu Darkest Hour‘ın yönetmenliğini de üstlenmişti.

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz