Haberler

Jennifer Connelly ve Tom Cruise İlk Kez Aynı Filmde Buluşuyorlar

Jennifer Connelly ve Tom Cruise İlk Kez Aynı Filmde Buluşuyorlar

Tom Cruise’un tüm dünyada yıldızının parladığı 1986 yapımı “Top Gun” filminin devamında Jennifer Connelly’nin de yer alacağı açıklandı.

Jennifer Connelly, yayınlandığı tarihte gişe rekorları kıran ve Tom Cruise’u tüm dünyada tanınan bir yıldız haline getiren 1986 yapımı “Top Gun”ın devam filmi “Top Gun: Maverick” kadrosuna katıldı. Connelly ve Cruise’un kariyerlerinde ilk kez buluşacağı ‘’Top Gun: Maverick’’ filminin yönetmenliğini “Oblivion” ile tanıdığımız Joe Kosinski yapacak. Filmin kadrosunda aynı zamanda ilk filmde de rol alan Val Kilmer ve “Whiplash” filmiyle tanıdığımız Miles Teller da olacak.

“Requiem for a Dream” filmindeki rolü ile sinemaseverlerin hafızalarında yer eden Jennifer Connelly, 2001 yapımı “A Beautiful Mind” filmiyle de ‘’En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’’ dalında Oscar ödülünün sahibi olmuştu. Ünlü oyuncu son olarak yine Joe Kosinski’nin yönettiği 2017 yapımı “Only The Brave” filminde rol almıştı. Connelly’yi bu yılın merakla beklenen televizyon dizilerinden “Snowpiercer” kadrosunda da göreceğiz.

1986 yapımı ilk “Top Gun” filmi Tony Scott yönetmenliğinde tüm dünyada gişe rekorları kırmış ve Tom Cruise’u Pete “Maverick” Mitchell rolüyle dünyaca ünlü bir yıldız haline getirmişti. Filmde Amerikan hava donanmasının seçkin savaş pilotlarının yetiştiği okulda, genç pilotların birbirleriyle rekabetini ve özel hayatlarındaki iniş çıkışlarını izlemiştik. “Top Gun: Maverick” filminde ise Cruise’un hayat verdiği “Maverick” karakterini, insansız hava uçakları teknolojisinin hakim olduğu ve savaş uçaklarının birbiriyle artık “it dalaşı” yapmadığı zamanımızda savaş pilotu eğitmeni olarak göreceğiz. Jennifer Connelly’nin donanmanın yakınlarında bar işleten yalnız bir anne rolünü oynayacağı filmde, Val Kilmer yine Tom “Iceman” Kazanski rolüyle karşımıza çıkarken, Miles Teller da ilk filmdeki “Goose” karakterinin oğlu olarak yer alacak.

Tom Cruise, Top Gun (1986)

Çekimlerine başlanan “Top Gun: Maverick” filminin gelecek yılın Temmuz ayında sinemaseverlerle buluşması bekleniyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz