image

 

Sen Aydınlatırsın Geceyi film ekibi, filmi izleyiciye alternatif bir şekilde ulaştırmayı, dağıtımcı tekelini bambaşka bir yöntemle kırmayı hedefliyor. “Film bir kumpanya ruhuyla her ilde bağımsız grupların organize ettiği gösterimlerle seyirciye ulaşacak.” diye açıkladı geçtiğimiz yıl Onur Ünlü filmin dağıtım şeklini. 32. İstanbul Film Festivalin’de En İyi Film, En İyi Senaryo ,En İyi Kurgu ve FIPRESCI Ulusal Yarışma’da En İyi Film ödüllerini kazanan film, 19 Aralık Perşembe günü saat 19:00 ‘da İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu kampüsünde izlemek isteyenler için gösterime konacak.

Bilet Fiyatı: 7,5 tl
İletişime geçebileceğiniz kişiler ,
Öner Gündoğdu : 0537 511 95 57,
Zeki Can Uzun: 0539 248 22 60

Filmin konusu:

Cemal, Manisa’nın Akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkanlarında çalışan bir adamdır. Kendi halinde gibi görünen Cemal’in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez… Öte yandan hemen hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. Kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz. Ama hiçbiri de süper kahraman değildir. Herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder…

Onur Ünlü’nün son filmi fantastik ve absürd dram türleri arasında gidip gelen bir yapıya sahip. Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun ve Şubat dizilerinden de tanıdığımız Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Damla Sönmez, Serkan Keskin, Nadir Sarıbacak, Cengiz Bozkurt, Demet Evgar, Ercan Kesal ve Tansu Biçer gibi önemli isimleri barındıran filmin senaristliği de yine Onur Ünlü’ye ait. efLÂtunfilm’in yapımcılığında kotarılan film özellikle görsel yönü ve siyah-beyaz çekimi ile ilgi çekiyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.