Haberler

İstanbul Modern Sinema’dan En İyiler: Mutlu Olma İhtimalimiz

İstanbul Modern Sinema, iki aylık yaz tatiline girmeden önce bu yılki dünya festivallerinden bir “en iyiler” programı sunuyor. Seçki, güncel sanat sinemasının yerleşik yönetmenlerinin son yapımlarından oluşuyor.

Seçkide yer alan filmler arasında Amerikan bağımsız sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Jim Jarmusch’un Paterson‘ı, Fransız yazar-yönetmen Mia Hansen-Løve’ın, Isabelle Huppert’i orta yaş krizine giren bir felsefe profesörü rolünde oynattığı, kalp kırıcı olduğu kadar ironik bir dram olan Gelecek Günler (L’avenir), Güney Kore’nin yıldız yönetmeni Park Chan-wook’un Cannes Film Festivali’nde yarışan filmi Hizmetçi (The Handmaiden) yer alıyor. 2016 Cannes Film Festivali’nden “En İyi Yönetmen” ödülünü kazanan Olivier Assayas’ın Hayalet Hikayesi (Personal Shopper) de programın öne çıkan filmlerinden. Hem Paris’te ünlü bir modelin alışveriş danışmanlığını yapan bir kadının karakter incelemesi hem de bir hayalet öyküsü. Gizemli, gergin senaryosu, Fransa’nın Oscarları olan César’dan ödül kazanan ilk Amerikalı kadın oyuncu Kristen Stewart’ın performansıyla dikkat çekiyor.

1-11 Haziran tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak özel seçkinin gösterim programı:

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz