Bi'DünyaHaberler

İstanbul Kültür Sanat Vakfı 1000 Üniversiteli Arıyor !

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, öğrenimini Türkiye’de sürdüren 18-25 yaş arası 1.000 üniversite öğrencisine hediye edeceği, İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde 2017 sonuna dek kullanılabilecek 250 TL değerinde bir karttır.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, kuruluşunun 45. yılında, Öncü Sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle hayata geçirdiği İKSV Kültür Sanat Kart, Türkiye’de eğitim hayatını sürdüren üniversite öğrencilerinin kültür-sanat etkinliklerine erişimini artırmayı amaçlamaktadır.

İKSV Kültür Sanat Kart tek seferde ya da birden fazla etkinlikte bilet almak için kullanılabilir.

Eczacıbaşı Topluluğu’nun süren desteğiyle önümüzdeki yıllarda da devam edecek İKSV Kültür Sanat Kart projesi, her yıl 1.000 öğrenciyi kültür-sanatla buluşturacak.

BAŞVURU SÜRECİ
İKSV Kültür Sanat Kart için başvurular 23 Ocak 2017 günü saat 10.00’da başlar ve 11 Şubat 2017 saat 17.00’de sona erer. Çekilişe başvuru ücretsizdir. Çekiliş, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 11/01/2017 gün, 52739871-2550104/59-398 sayılı izniyle düzenlenmektedir.

Başvurular yalnızca www.binuniversiteliaraniyor.com ve iksv.org adreslerinden ulaşılabilecek web sitesi üzerinden yapılır.
İKSV Kültür Sanat Kart çekilişi için başvuracak adayların Yüksek Öğrenim Kurumu’na bağlı bir üniversitede öğrenim görüyor olmaları gerekir.
İKSV Kültür Sanat Kart çekilişine başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş, 25 yaşını aşmamış kişiler başvurabilir.
İKSV, Biletix, İninal ve Eczacıbaşı Topluluğu kadrolu çalışanları ve birinci dereceden akrabaları başvuruda bulunamazlar.
Bir öğrenci aynı yıl için birden fazla kart alma hakkı kazanamaz.
Başvuru formu doldurulmadan önce bir soru cevaplanır, doğru yanıt verenler başvuru yapmaya hak kazanır. Soru, doğru yanıt verilene dek birden fazla kez cevaplanabilir.
Soruya doğru yanıt veren öğrenciler başvuru formunda istenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmakla yükümlüdür. Bilgilerin yanlış verilmesi ve/veya eksik doldurulması halinde başvurular geçersiz sayılır.

İKSV Kültür Sanat Kart sahipleri, başvuranlar arasından yapılacak çekilişle belirlenecektir.

Çekiliş, 13 Şubat 2017 tarihinde saat 09.00’da Salon İKSV’de başlar (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul).
Çekiliş sonucunda 1.000 asil, 500 yedek öğrenci belirlenir.
Çekiliş sonuçları 20 Şubat 2017 tarihli Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde ve www.binuniversiteliaraniyor.com / iksv.org adreslerinde açıklanır.
Çekilişten sonra asil ve yedek talihlilere e-posta ve taahhütlü posta yolu ile bilgilendirme sağlanır. Eğer e-posta bilgileri ve adresi eksik, güncel değil ya da ulaşılamıyor ise gazete ve web sitesinde duyurusu yapılır, ayrı bir beyanatta bulunulmaz.

KART TESLİMATI

Asil talihliler, 21 Şubat – 7 Mart 2017 tarihlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında Salon İKSV fuaye alanından kartlarını teslim alabilirler. Asil talihlilerden kartlarını teslim alamayan olması durumunda sırayla bilgilendirme yapılacak yedek talihliler de 8 – 22 Mart 2017 tarihlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında Salon İKSV fuaye alanından kartlarını teslim alabilirler.
Kart teslimatı sırasında gösterilmesi gereken belgeler:
Öğrenci kimliği
Fotoğraflı, kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş kimlik
Kazandıklarına dair yollanan e-posta
Yukarıda ilan edilen tarihlerde istenilen belgeler ile bizzat başvurarak kartı imza karşılığı teslim almayan talihlilere kartları teslim edilmez, talihliler bu durumda hiçbir hak iddia edemez.

NASIL KULLANILIR?
İKSV Kültür Sanat Kart’ın içindeki 250 TL’lik bakiye İstanbul Müzik, Caz, Film, Tiyatro Festivalleri, İstanbul Bienali, İstanbul Tasarım Bienali’nde, Salon İKSV’de, Filmekimi’nde ve İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde kullanılabilir.

İKSV Kültür Sanat Kart, İKSV’nin düzenlediği etkinlikler dışında herhangi bir mal ya da hizmet almak için kullanılamaz.
İKSV Kültür Sanat Kart içindeki bakiye tek seferde kullanılabilir ya da farklı etkinlikler için etkinlik tutarı bakiyeden düşülerek birden çok İKSV etkinliğinde bilet almak için kullanılabilir. Bilet alımlarında karttan düşülecek bakiyenin üzerine nakit ya da kredi kartıyla ekleme yapılması da mümkündür. Ancak kartlara ek bakiye yüklenemez.
İKSV Kültür Sanat Kart, (216) 556 98 50 numaralı Biletix Çağrı Merkezi, www.biletix.com uzantılı Biletix web sitesi, Biletix Perakende Satış Noktalarında, etkinlik günü kurulan gişede ve İKSV ana gişesinde (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul) kullanılabilir. Biletix’den alınan bilet alımlarında Biletix tarafından ayrıca hizmet komisyonu tahsil olunabilir. İKSV ana gişeden alınacak biletler için hizmet komisyonu alınmaz.
www.biletix.com adresinden kartta kalan bakiye sorgulanabilir.
İKSV Kültür Sanat Kart ile bilet alınan etkinliklerde öğrenciler bilet kontrol sorumlusuna öğrenci kimliklerini göstermekle yükümlüdür. Öğrenci kimlikleri ile bilet üstlerinde yazan isimlerin eşleşmemesi halinde biletler geçersiz sayılır.
İKSV Kültür Sanat Kart, 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerlidir. Bu süre içinde kart tutarının kısmen ya da tamamen kullanılmaması durumunda, kart bakiyesi kullanılamaz hâle gelir, iadesi ya da takası söz konusu olmaz.
İKSV Kültür Sanat Kart‘lar kişiye özeldir, devredilemez; adına düzenlenecek kişi dışında kullanılamaz.

Bir öğrenci aynı yıl için birden fazla kart alma hakkı kazanamaz. İKSV Kültür Sanat Kart nakde çevrilemez ve/veya nakde çevrilmesi talep edilemez. İKSV Kültür Sanat Kart sahipleri kart ile bilet alırken genel izleyicinin yararlandığı kampanya ve indirim kurgularından yararlanamazlar.

 

Serel İğrek
9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yorum yaz