Haberler

İstanbul Film Festivali’nin Jüri Başkanları Belli Oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank’ın desteğiyle 7-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 35. İstanbul Film Festivali Altın Lale yarışmalarının jüri başkanları belirlendi.

collage

35. İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışma jüri başkanlığını oyuncu Müjde Ar, Altın Lale Uluslararası Yarışma jüri başkanlığını ise yönetmen Pablo Trapero üstlenecek. Altın Lale Uluslararası Yarışma’ya “Sinemaya Yeni Bakışlar” temasını izleyen filmler katılıyor.

Trapero, bu yıl İstanbul Film Festivali kapsamında da gösterilecek olan son filmi El Clan ile Venedik Film Festivali’nde Gümüş Aslan (En İyi Yönetmen) ödülüne layık görülmüştü.  Filmlerinde yozlaşma, mülteciler, toplumsal sorunlar gibi konuları ele alan Trapero, 1990’larda gelişen Yeni Arjantin Sineması akımının en yetkin isimlerinden kabul ediliyor.

Mustafa Güler
1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yorum yaz