Haberler

Hotel Mumbai’den Fragman Yayınlandı

Prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren yönetmen koltuğunda ise ilk uzun metrajına imza atan Anthony Maras’ın oturduğu başrollerinde Dev Patel ve Armie Hammer’ın yer aldığı gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan Hotel Mumbai‘den fragman yayınlandı.

Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan Sarsıcı Bir Film

2008 yılında Hindistan’ın Mumbai kentinde bulunan Taj Mahal Palace’da gerçekleşen ve yüz elliden fazla insanın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının hikayesine odaklanan filmin senaryosunu yönetmen Anthony Maras ile birlikte John Collee üstleniyor. Gerçek bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan film, hikayesi ve keskin görselliğiyle dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. ABD için vizyon tarihi 29 Mart olarak belirlenen film için Türkiye’de  açıklanan bir vizyon tarihi yok.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz