Japon korku sinemasının başarılı yönetmenlerinden Hideo Nakata’nın yeni filmi Stigmatized Property‘den ilk fragman geldi.

Ring serisi ve Dark Water gibi korku filmlerine imza atan Hideo Nakata yeni filmi Stigmatized Property ile geri dönüyor. Japon komedyen Tanishi Matsubara‘nın çok satanlar kitabından uyarlanan film, komedyenin gerçek deneyimlerine dayanıyor. Film başarısız komedyen Yamame Yamano’yu merkezine alıyor. Filmde, üstleri Yamame’ye eğer bir cinayetin gerçekleştiği evde kalırsa, bunu televizyonda yayınlayacaklarını ve şöhrete ulaşacağını söylüyor. Yamame bu teklifi kabul ediyor ve evde kalmaya başlıyor. Zamanla yaşadığı yerde bir takım gizemli olaylar baş gösteriyor.

Yamame Yamano’yu The Vancouver Asahi, Joker Game ve A Beautiful Star‘da oynayan Kazuya Kamenashi canlandırıyor. Filmde ona Nao, Koji Seto, Houka Kinoshita ve Noriko Eguchi eşlik ediyor.

Filmin çekimlerine bu yılın başında Tokyo’da başlanıldı ve şubat sonunda da tamamlandı. Stigmatized Property‘nin 28 Ağustos‘ta Japonya’da seyirciyle buluşması bekleniyor. Ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz bilinmiyor.

Stolen Identity 2 beklenen başarıyı yakalayamadı

Filmografisinde her sene bir film ekleyen yönetmen Nakata, bu yılın başında Stolen Identy serisinin devamını vizyona soktu.  2018 yılında vizyona giren ilk filmde sıradan bir çalışan olan Asami Inaba’nın hayatı, erkek arkadaşının telefonunun takside bırakmasıyla değişiyor ve bir takım gizemli olaylarla baş etmeye başlıyor. İlk filmden 2 yıl sonra çekilen devam filmde ise hikaye kaldığı yerden ve aynı oyuncularla devam ediyor. Seri cinayetlerin birkaç ay sonrasında geçen filmde, aynı bölgede yeni bir ceset bulunur ve dedektif Manabu Kagaya gerçeği bulmak için işin peşine düşer. Olayı çözmek için seri katil Yoshiharu Urano’yu hapishanede görmeye gider. Seri katil ona bu olayların arkasında kim olduğunu bildiğini ve onunla bağlantıya geçebileceğini açıklar. Stolen Identy 2 hikayenin kopukluğu ve ilk filmin başarısını yakalamadığı için gişede beklenen başarıyı elde edemedi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.