Uzun süredir beklenen Harry Potter’ın yeni kitabıyla ilgili detaylar açıklandı. Adı Harry Potter and the Cursed Child olacak olan kitabın 31 Temmuz’da satışa çıkması bekleniyor.

SUNDAY CALENDAR AUGUST 7, 2011. DO NOT USE PRIOR TO PUBLICATION ******************** (L-r) RYAN TURNER as Hugo Weasley (19 years later), RUPERT GRINT as Ron Weasley, EMMA WATSON as Hermione Granger, DANIEL RADCLIFFE as Harry Potter, DAPHNE DE BEISTEGUI as Lily Potter (19 years later) and BONNIE WRIGHT as Ginny Weasley in Warner Bros. Pictures' fantasy adventure movie "HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS - PART 2," a Warner Bros. Pictures release. Photo courtesy of Warner Bros. Pictures

İngiliz yazar J.K. Rowling’in kaleme aldığı ve Harry Potter roman serisinin devamı niteliği taşıyan tiyatro oyununun kitabı bu yaz yayımlanacak. J.K. Rowling’in Jack Thorne ve John Tiffany’le birlikte senaryosunun kaleme aldığı oyunun bu yaz Londra’da sahnelenmesiyle eş zamanlı olarak kitabı da yayımlanacak.

Hikaye, son kitaptan 19 yıl sonra, yani Harry Potter’ı son bıraktığımız yerden, Dokuz Üç Çeyrek Peronu’nda oğlunu uğurlarken kaldığımız yerden devam edecek. Cursed Child’ın iki bölümlük tiyatro oyununun aksine tek bir kitap olarak basılması planlanıyor.

31 Temmuz’da satışa çıkması beklenen kitabın ardından bir de filminin gelip gelmeyeceği bilinmez ama kitap haberinin bile büyük bir heyecan yarattığı ortada.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.