Haberler

Haluk Bilginer’li Nuh Tepesi’nden Teaser Yayınlandı

Cenk Ertürk yönetmenliğindeki Haluk Bilginer’li Nuh Tepesi’nden teaser yayınlandı.

Başrollerini Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir‘in paylaştığı Nuh Tepesi; prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali‘nden iki ödülle döndü. Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi kısa filmleriyle tanınan yönetmen Cenk Ertürk, ilk uzun metraj filmi Nuh Tepesi ile Türkiye prömiyerini 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali‘nde yapmaya hazırlanıyor. Filmin kurgusunu ise; The Lobster, Kynodontas, The Killing of a Sared Deer gibi filmlerde Yorgos Lanthimos ile birlikte çalışan başarılı isim Yorgos Mavropsaridis üstleniyor.

Film, Ömer’in babasının yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği ağacın altına gömülmeyi istemesi ancak köy halkının bu ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanması üzerine iki tarafın yaşadığı çatışmayı konu alıyor.

Nuh Tepesi (Noah Land), 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ile Türkiye prömiyerini 23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek.

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz