Haberler

Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem Aynı Hollywood Filminde!

Türkiye sinema ve tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem The Ottoman Lieutenant filminde beraber rol alacak.

haluk-bilginer-ve-selcuk-yontem-hollywood-yolcusu_18766_1920x0

Yönetmenliğini Joseph Ruben’in yapacağı Hollywood yapımı filmde kamera karşısına geçecek olan ünlü oyuncular Osmanlı askerlerini canlandıracak. Daha önce sayısız sinema ve tiyatro oyununda başrol oynamış olan isimlerden Haluk Bilginer’i filmde Halil Bey, Selçuk Yöntem’i ise Melih Paşa adlı önemli rütbedeki bir komutan rolünde izleyeceğiz.

Birinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı bir hemşire ile Osmanlı subayı arasındaki aşkı konu alacak olan filmde tanıdık bir isim daha yer alıyor. Son olarak Yola Çıkmak isimli Evren Erdem filminde rol alan sinema ve tiyatro sanatçısı Aysan Sümercan’ı, ufak bir rol ile hemşire annesi olarak göreceğiz.

Filmde ayrıca 2002 yılında Gandhi filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını alan Ben Kingsley’in yer alacağı kesinleşirken Michiel Huisman, Hera Hilmar ve Josh Hartnett de filmde rol alacak diğer isimler arasında.

Çekimlerine yakın zamanda başlanacağı açıklanan filmin Türkiye’de Osmanlı Teğmeni adıyla vizyona girmesi bekleniyor.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz