Haberler

Halle Baıley The Lıttle Mermaıd’in Başrolünde

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Halle Bailey Disney’in live- action The Litte Mermaid filminde başrolde olacak.

Halle Bailey

Disney, The Little Mermaid için yavaş yavaş oyuncu kadrosunu tamamlamaya başladı. Deniz cadısı Ursula rolü için düşünülen isim Melissa McCarthy olurken baş karakter Ariel için ise Halle Bailey ile anlaşıldı.Ariel’in en yakın arkadaşı balık Flounder’i Jacob Tremblay, martı Scuttle ise Nora Lum seslendirecek. The Little Mermaid’in yönetmen koltuğuna Rob Marshall otururken filmin senaryosunu David Magee kaleme alıyor.

Image result for the little mermaid ariel

Kırmızı saçları ve beyaz teniyle Disney‘in unutulmaz prenseslerinden Ariel’i Halle Bailey‘in canlandıracak olması ise son yıllarda Disney’in Hollywood belli başlı klişelerini kırmaya başladığına dair başka bir işaret. Farklı etnik kökene ve cinsel kimliğe sahip Disney karakterleri son yıllarda beyaz perdede daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Disney bağımsız ve güçlü kadın karakterlere de filmlerinde daha çok yer vermeye başladı.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz