2018 yılında vizyona giren Güney Kore yapımı korku filmi Gonjiam: Psychiatric Hospital, Black Box Management tarafından yeniden çevriliyor.

Los Angeles merkezli Black Box Management ve Seul merkezli BH Entertainment yeni bir proje için bir araya geliyor. İki şirket Güney Kore yapımı korku filmi Gonjiam: Psychiatric Hospital‘ın yeniden çevrimi için stratejik bir ortaklık kurdu. 2018 yapımı film, dünyanın en korkutucu ve esrarengiz 7 yeri arasında bulunan Gonjiam Psikiyatri Hastanesi’ni merkezine alıyor. Hastanedeki gizemli olayları araştırmak isteyen bir grup genç, kameralarla bu yeri keşfetmek için tehlikeli bir maceraya atılır. Ancak bu macera dehşet verici olaylarla sonuçlanır.

Gonjiam

Film, Showbox tarafından Kuzey Amerika pazarı için Well Go ABD’ye satıldı. Black Box ortakları Mike Dill ve Lowell Shapiro yaptıkları açıklamada, “Showbox’taki dostlarımıza, ABD izleyicileri için Gonjiam’ı yeniden çevirmemizde bize güvendikleri için teşekkür ediyoruz. Kore bizim için ikinci bir ev haline geldi ve dünyanın dikkatini çeken eğlence ve kültürü paylaşmaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Gonjiam‘ın yönetmen koltuğunda Epitaph ve Horror Stories gibi korku filmlerine imza atan Jung Bum-shik oturuyor. Başrolünde 3-Iron ve Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring filmlerinden tanınan başarılı oyuncu Park Ji-A yer alıyor. Filmde ona Yoo Je-Yoon, Ye-Won Mun ve Ah-yeon Oh eşlik ediyor.

2,2 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen Gonjiam, dünya çapında gişede 20 milyon dolar kazandı. BH’in Uluslararası Kalkınma Başkanı Charles Pak, “Parasite‘ın kanıtlamış olduğu gibi, Kore yapımı filmlere duyulan istek hiç bu kadar fazla olmamıştı. Bu ortaklık, Kore ve ABD pazarlarının Korece ve ABD uyarlamaları, yeniden yapımları ve orijinallerini gittikçe daha da geliştirecek” diye açıklama yaptı.

Black Box’ın bünyesinde Blackfish’in yapımcısı Gabriela Cowperthwaite ce Cave’in yönetmeni Feras Fayyad’ın yanı sıra Jeremy Shada ve Tone Bell gibi oyuncuları da barındırıyor. Yeniden çevirimde bu kişilerin yer alabilecekleri konuşuluyor. Ancak filmin çekimlere ne zaman başlanacağı ve kimlerin yer alacağı gibi bilgiler henüz paylaşılmadı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.