Akbank Sanat, 15 – 30 Ocak tarihleri arasında güncel Sırp sinemasından 5 seçkin filme ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik, Sırbistan Film Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşecek.

Filmler orijinal dilinde, Türkçe altyazılı olarak gösterilecektir.

Gösterim Programı ve Detaylar

Dünya Şampiyonları Olacağız / Bićemo Prvaci Sveta

30 Ocak 2019 | 19:00

Ünlü Yugoslov basketbol ekolünün kurucuları Nebošja, Borisa, Radomir ve Aleksandar takımlarının Avrupa’ya açılmasını istemektedirler. Yugoslavya’nın 1970’te dünya basketbol şampiyonluğunu kazanmasını anlatan, gerçek olaylara dayanan bir film.

 

 

İyi Bir Eş / Dobra Zena

15 Ocak 2019 | 19:00

Ailesine bağlı, iki çocuk annesi, 50 yaşlarında bir kadın olan Milena, rutin bir muayenede kansere yakalandığını öğrenir ve küçük bir histeri krizi geçirerek evini baştan aşağı temizlemeye başlar .Bu sırada bulduğu bir video kaset, kocası ile ilgili dehşet verici bir gerçeği öğrenmesine sebep olur.

 

 

Annelerini Arayan Haydutlar / Banditi Potrazi Za Mamom

18 Ocak 2019 | 19:00

Christian, Edi, Emran ve Sunita, kendilerini terk eden annelerini ararken, sokaktaki evsizlerin dünyasına dahil olurlar ve orada özgürlüğü tadarlar. Fatso ve Emanuel Bella’nın liderlik için mücadele ettiği bir yankesici çetesine katılırlar.

 

 

Bayan J İçin Ağıt / Rekvijemza Gospodju J

25 Ocak 2019 | 19:00

Bayan J, komünist dönem sonrası Belgrad’ta gösterişsiz bir dairede kayın validesi ve iki kızıyla yaşayan dul bir kadındır. İşini kaybettikten sonra derin bir varoluşsal krize girer.

 

 

Tren Makinistinin Güncesi / Dnevnik Masinovodje

29 Ocak 2019 | 19:00

Ilija emekliliği yaklaşmış, 60 yaşında bir tren makinistidir. Kariyeri boyunca yaptığı kazalarda 28 kişinin ölümüne neden olmuştur. Şimdi ise, evlat edindiği 19 yaşındaki oğlu Sima, baba mesleğini yapma kararı almıştır. Ama korkmaktadır ve bir ölüme sebebiyet vermeyi istememektedir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.