Goodnight Mommy (2014)

Senaristliğini ve yönetmenliğini Veronika Franz ve Severin Fiala’nın üstlendiği Goodnight Mommy, izleyiciye hem fiziksel hem de psikolojik anlamda şiddetli bir gerilim hikâyesi sunuyor.

2014 yapımlı film, dokuz yaşlarındaki ikiz kardeşler Lukas ve Elias’ın, yüz operasyonu geçiren annelerinin eve dönmesini beklemeleriyle başlıyor. Hastaneden dönen anne, yüzündeki sargılar nedeniyle tanınmayacak haldeyken her zamankinden farklı davranışlarıyla Lukas ve Elias’ı gelen kişinin gerçek anneleri olmadığı fikrine sürüklüyor. İki çocuğun şüpheyle yaklaştıkları bu kadının kimliğini sorgulama macerası, esrarengiz olayları beraberinde getirerek odağına aile ilişkileri ve psikolojiyi alıyor.

Birçok festivale aday olup yirmi bir ödüle layık görülen Goodnight Mommy, sürprizli sonuyla şaşırtırken film boyunca gizemli ve korku dolu temposunu da koruyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Veronika Franz ve Severin Fiala
Oyuncular: Lukas Schwarz, Elias Schwarz, Susanne Wuest

Yazar Hakkında

Yağmur Baki

1994, Ocak ayında doğdu. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Basılı yayınlarda ve yayınevinde editörlük ve içerik yazarlığı yaptıktan sonra şimdilerde dijitali deneyimliyor. Edebiyatta ve sinemada durum hikayeleriyle ilgileniyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.