Gizli Oturum (2012)

 

Merve Hüriyet’in yönettiği, başrollerinde Hande Soral, Nur Tüzün ve Can Yılmaz’ın yer aldığı “Gizli Oturum”, Jean-Paul Sartre’nin “Cehennem, diğer insanlardır” sözünden yola çıkılarak çekilmiş 21 dakikalık başarılı bir uyarlama. Birbirlerini tanımayan üç farklı insanın bir odada bir araya getirilmesine şahit oluyoruz. Odanın içerisinde kapana kısılmış gibi hisseden bu üç insan, neden ve nasıl oraya geldiklerini iç hesaplaşmaları eşliğinde bulmaya çalışıyorlar. Oyunculuklar, uyarlandığı oyunun tiyatral yapısına saygı duruşunda bulunarak “tiyatro oyunu” havası yaratıyor. Bu da amaçlanan felsefik yapıyla birleştiğinde; oyun hissiyatı yaratarak düşündüren, sorgulatan ve aynı zamanda bir sonraki hikayeyi ya da hamleyi merakla beklettiren bir filme dönüşmesini sağlıyor.

“Gizli Oturum”, 26 Mart 2013 tarihinde Fil’m Hafızası tarafından düzenlenen “Bomonti Sunar Fil’[email protected] etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşmuştur.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Merve Hüriyet
Oyuncular: Can Yılmaz, Hande Soral, Nur Tüzün

Yazar Hakkında

Halil İbrahim Sağlam

20 Temmuz 1989 yılında İstanbul'da doğdu. Sinemayla profesyonel olarak 16 yaşında ilgilenmeye başladı ve usta Yeşilçam yönetmenlerinden ders alarak kendini geliştirdi. Kısa metraj filmler yönetti ve senaryolarını yazdı. İstanbul Arel Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümlerinden mezun oldu. Güney Kore sinemasına ve polisiye kitaplara, filmlere özel bir ilgisi var. Uzun metraj film senaryosu ve polisiye romanı üzerine hala çalışmalarını sürdürmekte.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.