Kült manga ve anime serisi olan Ghost in the Shell‘in beyazperde uyarlamasından ilk görüntü geldi. Scarlett Johansson’ın Kusanagi’yi oynadığı film Laughing Man davasını anlatacak. 

Başrolünü Scarlett Johansson‘ın üstlendiği kült anime uyarlaması 90’lı yılların ardından pek çok bilimkurgu öyküsünü besleyen bir yapımdı. Filmde ayrıca Takeshi Kitano, Michael Pitt, Juliette Binoche ve Kaori Momoi gibi isimler de yer alıyor. Filmin başrolünde yer almak üzere daha önce The Wolf of Wall Street‘te rol alan Margot Robbie‘nin adı anılmıştı. Ancak Robbie’nin Suicide Squad filmine katılmasıyla başrol bulunamamıştı.

Manga ve anime severler tarafından merakla beklenen yapımı, daha önce Snow White and the Huntsman filmini sinemaya taşıyan Rupert Sanders yönetiyor. Senaryoyu ise Bill Wheeler kaleme aldı. Yeni Zelanda‘da çekimleri devam eden filmden gelen ilk karede ünlü yıldız Johansson’ı görüyoruz. Film Major ismindeki insan-cyborgu ve onun yönettiği fütüristik bir anti-terörist grup Section 9’ı takip edecek.

Paramount Pictures ve  DreamWorks ortak yapımı olan film, 31 Mart 2017 tarihinde ABD’de vizyona girecek.

motoko

2029 yılındaki bir polisiye öyküsünü anlatmaktadır. İnsanların yarı makineleşmeye başladıkları bir dönemde, onların beynine girmek ve bilgi çalmak çok daha kolay hale gelmiştir. Kukla Ustası adı verilen bir hacker üst düzey gizli bilgilere ulaşınca, devlet onu bulması ve ortadan kaldırması için gizli bir örgütü görevlendirir.

Aslında makineler ve canlılar arasındaki farkları inceleyen, gelişen teknoloji ile ruhlarını kaybetmeye başlayan, canlılıklarını sorgulayan karakterlerin hikâyesini anlatan film, Akira‘nın ardından gelen en önemli bilim kurgu-anime kabul edilmiştir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.