Geçmişten Günümüze İddialı LGBT Film Afişleri

Günümüzde altın çağını yaşayan LGBT sinemasının tarihi sanıldığı kadar kısa değil. LGBT temalı filmlerin kökleri sessiz filmlerin hüküm sürdüğü 1920’lere dek uzanmaktadır. Bu filmlerden bazıları oyuncu kadrosuyla, bazıları senaryosu ve çekim teknikleriyle, bazıları da müzikleriyle diğerlerinin arasından sıyrılarak akıllarda yer etmiştir. Ancak her sinema filmi gibi ilk dikkat çeken ve yıllarca hafızalarda yer edecek olan şey afişlerdir. Bu afişler çoğu zaman filmin kendisi kadar ilgi ve merak uyandırır. LGBT temalı-konulu filmlerden bahsettiğimizi düşünürsek bu durum hiç de şaşırtıcı değil.
LGBT film afişlerinin bazıları aşırı dozda erotizm içerirken, bazıları ise erotizm olmaksızın ilgi ve beğeni toplamıştır. Fil’m Hafızası size yüzlerce LGBT temalı film afişi içerisinden bir seçki yaptı. Kaçırdığınız bu değerli filmleri izlerken seçmekte zorlanmamanız için filmlerin konularına dair ipuçları da verdik.

theboysinthebandafiş

Yönetmen: William Friedkin Yapım yılı:1970 Konusu: Harold’ un doğum günüdür ve en yakın arkadaşları Michael’ in evinde onun için bir parti düzenlerler. Harold yaşlandığını hissetmektedir. Parti ilerledikçe alkolün de etkisiyle ortamdaki bütün erkekler bir kadını ya da erkeği arayıp ilan-ı aşk etmek gibi acımasız bir oyuna başlarlar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Yazar Hakkında

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.