Haberler

‘’Force Majeure’’ün Amerikan Yeniden Yapımı ‘’Downhill’’den İlk Fragman Geldi

Başrollerinde Will Ferrell ve Julia Louis-Dreyfus’un olduğu filmin yönetmenleri Nat Faxon ve Jim Rash.

2014 yılında Cannes’dan ödülle dönen Ruben Östlund’un kara-komedisi ‘’Force Majeure’’ bu defa Amerikan versiyonu ile sinemaseverlerle buluşuyor. Yönetmenliğini Nat Faxon ve “The Way Way Back” ile hatırlayacağımız Jim Rash’in yaptığı filmin başrollerinde Will Ferrell ve Julia Louis-Dreyfus yer alıyor. ‘’Downhill’’in yayınlanan ilk fragmanında, filmin Amerikan versiyonunun orjinalinden daha fazla komedi öğeleri içerdiği görülüyor.

‘’Downhill’’in konusu tıpkı ‘’Force Majeure’’de olduğu gibi Alpler’de kayak tatili yapan bir ailenin düşen çığdan kurtulmaları ve ebeveynlerin bu olaydan sonra evliliklerini ve birbirlerini sorgulamalarını anlatıyor.

Ruben Östlund’un yapımcı olarak yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise şöyle; Miranda Otto, Zoë Chao, Zach Woods ve Kristofer Hivju. Hivju, ‘’Force Majeure’’de de yer almıştı. ‘’Downhill’’in ilk gösteriminin 26 Ocak’ta Sundance Film Festivali’nde yapması beklenirken, film izleyiciler ile 14 Şubat’ta buluşacak.

‘’Downhill’’in ilk fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz