!f haberler

FIPRESCI Ödüllü Beanpole !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde

 72. Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilen ve festivalden ödülle dönen Beanpole 18. !f Bağımsız Filmler Festivali Galalar bölümünde gösterilecek.

Kantemir Balagov‘un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Konstantin Balakirev, Andrey Bykov ve Olga Dragunova yer alıyor. Filmin hikayesi yönetmen Kantemir Balagov ve Aleksandr Terekhov‘a ait. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Kseniya Sereda üstleniyor. 

Bir dönem hikayesi olan film sinemaseverleri 1945 yılının Leningrad’ına götürüyor ve II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımı ve tahribatı yerle bir olmuş şehir ve insanlar üzerinden anlatıyor. İki genç kadının hayatlarını yeniden yaratma çabasını beyaz perdeye taşıyor.

Cannes, Toronto, San Sebastian, New York, Melbourne gibi dünyanın önemli festivallerinin çeşitli seçkilerinde gösterilen; 72. Cannes Film Festivali’nden FIPRESCI Ödülü ve Belirli Bir Bakış Bölümü En İyi Yönetmen Ödülü’nü alan Beanpole 18. !f Bağımsız Filmler Festivali Galalar bölümünde seyiriciyle buluşacak. Festival, 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da gerçekleşecek.

Filmin Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz