salesman-art

Artun Bötke’nin Seçimleri

  1. The Salesman (Forushande, Yön: Asghar Farhadi, 2016)

Neden izlenmeli? About Elly (2009), The Past (2013) ve bilhassa A Seperation (2011) ile aklımızı başımızdan alan Asghar Farhadi’nin hayat içinde önemsenmese de fark yaratan detaylara yaptığı yeni güzellemeyi izlemek için.

  1. Toni Erdmann (Yön: Maren Ade, 2016)

Neden izlenmeli? Cannes’da gösterildiğinden beri çığ gibi artan bir ilgiye mazhar olduğu için. Sorunlu bir baba-kız hikâyesinin nasıl bu kadar farklı olabildiğini göreceğiz.

  1. Arrival (Yön: Denis Villeneuve, 2016)

Neden izlenmeli? Incendies (2010), Prisoners (2013), Enemy (2013) ve Sicario (2015) gibi her biri farklı türlere mensup olsa da oldukça kalburüstü eserler veren Kanadalı Denis Villeneuve’ün bilim-kurgu türüne nasıl yaklaşacağını görmek için.

  1. My Life as a Courgette (Ma Vie de Courgette, Yön: Claude Barras, 2016)

Neden izlenmeli? Yetim ve öksüz bir çocuk olan Courgette’in yetimhanede geçirdiği olgunlaşma sürecine dâhil olmak için. Stop-motion olan filmin tekniği ve hikâyesi öve öve bitirilemiyor.

  1. The Handmaiden (Ahga-ssi, Yön: Chan-wook Park, 2016)

Neden izlenmeli? Chan-wook Park’ın tüm eserlerini izlemek elzem olduğu için. En son Stoker (2013) ile ufak bir hayal kırıklığı yaratsa da Park’ın arızalı beyninden peliküle yansıyanları seyretmek her zaman için heyecan vericidir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.