Türk tiyatrosunun efsane ismi Ferhan Şensoy, 1987’den beri oynadığı tek kişilik oyunu Ferhangi Şeyler’i 2000.kez sahneye koyuyor. 25 Aralık’ta, Bostancı Gösteri Merkezi’nde oynanacak olan oyun, oynanma sayısıyla dünyada da bir rekorun şu anki sahibi konumunda.

1980 yılında kurulan Ortaoyuncular’da; Şahları Da Vururlar adlı oyunundan beri Türk tiyatrosunun en özgün komedilerini sahneleyen Ferhan Şensoy’un, 1987 yılında Muzır Müzikal oyunu yüzünden tiyatrosu yakılır ve tiyatronun maddi durumunu kurtarmak için hiçbir prodüksiyona ihtiyaç duyulmayan bu oyunu birkaç günde yazar. Sonrasında oyun, ikinci perdesi günlük gazeteler aracılığıyla her sahnelenişte güncellenmek üzerine kurulur ve özgünlüğünü günümüze kadar taşır.

Türk tiyatrosunun tarihine geçecek bu günü kaçırmak istemeyenler, biletlerini Biletix‘ten temin edebilirler.

Yazar Hakkında

Müjdat Çetin

1994 yılının bitmesine bir gün kala Silivri'de doğdu. Lisede tiyatroda oynarken filmlere merak saldı. Bulduğu her filmi izledi ve sinemayla çok acayip bir gönül bağı kurdu. Bu sebeple hukuk okumasını isteyen ailesini umursamayarak, Marmara Üniversitesi'nde sinema okumaya başladı. Sinema okumaya başladığı andan itibaren, yazı yazmanın çok büyüleyici bir şey olduğunu fark etti ve son birkaç yıldır iyi veya kötü her şeyi yazıverdi bir yerlere. Şu anda hâlâ sinema okuyor ve hâlâ yazı yazmaya çalışıyor. El yazısı berbat olsa da.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.