Haberler

Engelsiz Yarışma Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl yedinci kez düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nin Engelsiz Yarışma bölümünde yarışan filmlerin ödülleri, Ankara’da gerçekleşen Ödül Töreni’nde sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu sinema yazarı Melikşah Altuntaş’ın üstlendiği törende Engelsiz Yarışma’nın jüri üyeleri yapımcı Yonca Ertürk, film eleştirmeni ve senarist Burak Göral ve sanat yönetmeni Natali Yeres ile birlikte festivalin seyircilerinin belirlediği Engelsiz Yarışma Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yılın kazananları Sibel ve Anons filmleri oldu. Programında yer alan tüm film ve yan etkinlikleri görme ve işitme engelli bireylerin erişimine uygun olarak sunan Engelsiz Filmler Festival’in bu yılki destekçilerine teşekkür edildiği törenin sonunda davetliler, Bruno Simões’in yönettiği 4 dakikalık kısa film, Pip’i sesli betimlemeyle izlediler.

Engelsiz Yarışma‘nın kazananları:

En İyi Senaryo Ödülü: Çağla Zencirci, Guillaume Giovanetti, Ramata Sy – Sibel

En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Çoşkun – Anons

En İyi Film Ödülü: Anons

Seyirci Özel Ödülü: Sibel

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz