Echoes of Fear (2018)

Echoes of Fear katıldığı festivallerden olumlu eleştiriler almış bağımsız bir korku filmi. Film korkutmanın hakkını veriyor, üstelik filmin yönetmenleri olan Laurence Avenet-Bradley ve Brian Avenet-Bradley’in halihazırda yaşamaya devam ettikleri evlerinde başlarına gelen olaylardan ilham alarak bu filmin senaryosunu yazdıklarını öğrendiğinizde korkunuz ikiye katlanıyor.

Alysa dedesinin ölümü üzerine ona kalan evi tadilattan geçirip satmak üzere dedesinin evine yerleşir. Ancak evde kalmaya başlamasıyla garip olaylara tanık olmaya başlar. Evin borularından ve telefon hatlarından ürkütücü sesler gelmekte, geceleri ise bir kedinin acı acı miyavlamaları duyulmaktadır. Alysa evde kalmaya devam ettikçe tanık olduğu garip olaylar daha da korkunç hale gelecek ve kimi zaman gerçek mi yoksa rüya mı olduğunu anlayamadığı görüntüler görmeye başlayacaktır.

Alysa’nın yaşadıkları bir süre sonra çığırından çıkmaya başladığında ona destek olmak için en yakın arkadaşı Steph yanına gelir. Alysa ve Steph evin bahçesini, bodrum katını, çatı katını inceledikçe anlam veremedikleri şeylerle karşılaşırlar. Kayıp genç kız ilanları, kutuların içinden çıkan garip eşyalar, Alysa’ya dedesinin ölümünden önce evdeki gariplikleri fark ettiğini ve dedesinin bu gariplikleri çözmeye çalıştığını düşündürtür. Alysa dedesinin huzur içinde uyuyabilmesini sağlamak için dedesinin yarım bıraktığı işi tamamlamaya ve korkularının üstüne gitmeye karar verir.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Laurence Avenet-Bradley ve Brian Avenet-Bradley
Oyuncular: Trista Robinson, Marshal Hilton, Hannah Race, Paul Chirico, Elif Savaş

1 Yorum

  1. Avatar
    Tansu

    Merak ettiğim bir filmdi bu, aylar önce takip listeme almıştım, bir çok kez aradım fakat henüz izleyecek hiç bir kaynak bulamadım. Siz nasıl izleyebildiniz ?

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.