ddbg

En son 2011 yılında çıkan DolapdeRemix albümünüzden sonra 3 yıl geçti. Önümüzdeki zamanlarda yeni bir albüm projeniz var mı?

Gökay SÜNGÜ: Hem sosyal medyadan hem de kendi internet sitemizden bizi sevenlerin de bu soruyu sıkça sorduğunu söyleyebiliriz. Bu demek oluyor ki artık vakti geldi. Şu an tüm görüşmeleri büyük bir yoğunlukla devam eden, sürpriz bir albüm projemiz söz konusu. Formatının ne olacağı, hangi şarkıların olacağı konusu daha netlik kazanmamakla beraber şunu paylaşabilirim ki, şarkılarını yorumladığımız sanatçı ya da grupların kendileriyle gerçekleşecek bir proje olacak.

Peki ikinci albümünüz ”JUST FEEL”de kendi besteniz “OH LIFE”a yer vermiştiniz. Bu albüm için de böyle bir şey söz konusu olacak mı?

Kendimizin beste yapmak konusunda herhangi bir problemi zaten yok. Hem sözlü hem enstrümantal sayısız bestemiz bulunuyor. Ama bunların bir ya da birkaçının Dolapdere Big Gang’in 5.albümünde yer alıp almayacağı az önce bahsettiğim görüşmelerden sonra netleşecek.

“LOCAL STRANGERS”,”JUST FEEL”, “ART-IST” ve “DOLAPDEREMIX” albüm isimleri hem o albümde sizin ruhunuzu hem de içeriğini açıkça ortaya koyar bir durumda. Bahsi geçen albüm için nasıl bir isim düşündünüz?

Biz sahnede ne çalacağımızı bile performansa başlamadan hemen önce kararlaştırıyoruz ki, o sırada salonun atmosferini en iyi şekilde kavrayabilelim. Şarkıları belli etmeden, onları düzenleyip icra etmeden hatta albüm şarkı sırasını yapmadan bunu belirlememiz imkansız. Eğer bunu önceden sizin sorduğunuz gibi yapsak doğmamış çocuğa isim koymuş oluruz.:)

2006 yılında  çıkan ilk albümüzden bu yana Dolapdere Big Gang’te neler değişti?

Hem başarılı olmak, hem başarıyı yakaladıktan sonra elinde tutmak, hem de 7 yıldır 9 kişi ayakta kalmak gerçekten zor. Ama her geçen yıl başka bir tecrübe oluyor bizim için. Vokalde Su Sonia Herring , perküsyonda Levent Yıldırım ve klarnette Ergün Şenlendirici aramıza katıldı. Bu soundumuzda da başka bir ifadeye yol açtı ve bu ifade bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca 2012 yazında “THE SOUL PRODUCTION” adındaki kendi firmamızı kurduk ve grubumuza ait bütün stratejileri ve kararları bu firmada oluşturduğumuz takımla alıyoruz. Bu takımın başında öncelikle bize abilik yapan, bunun dışında işindeki başarısını fazlasıyla takdir ettiğimiz İlhan BALAMUR bulunuyor. Dolapdere Big Gang bir dünya projesi. Grubu ancak böyle başarılı ve dünya standartlarında çalışan bir takım ile yürütüp yönetebiliriz.

Bizce Dolapdere Big Gang Türk pop müziği piyasasının dışında bir yerde duruyor. Size göre bunun avantaj yada dezavantajları var mıdır?

Ülkemizde İngilizce müzik yaparak fazla başarı yakalayan neredeyse kimse yok. Buna rağmen grubumuz, Yurt içi ve yurt dışında çok fazla sayıda konser vermiş ve albüm satışları rekor seviyelere ulaşmıştır. Bizce dezavantajından çok avantajı vardır; çünkü Dolapdere Big Gang’in başka bir örneği yoktur.

Tam bu noktada şuna değinmek istiyorum. Yurt dışındaki konserlerinize ilgi ne durumda?

Avustralya’dan G.Afrika’ya; Fas, Almanya ,İtalya, Fransa’dan G.Kore’ ye; Rusya’dan İsrail ve Dubai’ye kadar birçok ülkede konser verdik. Bu konserler ya çok önemli müzik festivalleri ya da etkinliklerdi. Türk müziği ve enstrümanlarını temsilen orada bulunuşumuza insanların feedbackleri gerçekten şaşırtıcı derecede olumlu ve gurur vericiydi. Yarışmaya artık ülke olarak katılmasak da Eurovision’da gösterilebilecek tavrı biz kendi kendimize gösteriyoruz…

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Yeni albümümüz tüm dünyada daha fazla ilgi uyandıracak bir düzeyde olacak. Bununla ilgili haber ve gelişmeleri sevenlerimiz  www.dolapderebiggang.com ve sosyal medya hesaplarımızdan öğrenebilirler.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.