Doğum ve ölüm sıra dışı deneyimlerdir. Yaşam, geçici bir hazdır.” Tüm algıları tepetaklak eden Climax, ilhamını yaşanmış bir olaydan alıyor. Film, 90’lı yılların ortasında 20 dansçının üç günlük bir prova için ormandaki yatılı bir okulda bir araya gelişini ve “yanlışlıkla” içilen LSD sonrası “her şeyin” çığrından çıkışını konu ediniyor.

Birbirini yeni tanıyan ve provalar dışında da eğlenceli vakit geçiren ekip, provaların bitmesinin ardından son bir parti düzenler. Fakat gece ilerledikçe ve içkiler içildikçe davranışlar da bir o kadar tuhaflaşır. Gençler bir süre sonra kontrollerini tamamen kaybeder ve sonunu asla ön göremediğimiz bitmek bilmeyen bir gece başlar. Seyircisine, kabus dolu bu anları çaresizce izlemekten başka bir şey bırakmayan Climax, gerilimin dozunu bir saniye bile düşürmeyen bir seyir vadediyor. Müzik, dans ve cinsellik dolu bu ortamda kimileri cennette olduğunu hissederken kimileri içinse durum cehennemden farksız oluyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Gaspar Noé
Oyuncular: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub
Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz