Casomai (2002)

casomaiStefania (Stefania Rocca) ve Tommaso (Fabio Volo) bir reklam setinde tanışırlar, âşık olurlar ve evlenmeye karar verirler. Özel bir biçimde evlenmek istedikleri için; Stefania’nın çocukluğunda sıkça ziyaret ettiği ancak kent merkezine oldukça uzak olan ve pek bilinmeyen bir kiliseyi tören mekanı olarak tercih ederler. Her şey alışılagelmiş sırasında devam etmekteyken, kilisenin rahibi sıradışı bir tören teklifiyle çifte âit tüm öyküyü baştan yazacaktır. Seyirciyi, aşkın çekiciliği ve evliliğin kör noktaları üzerinden sıkı bir toplumsal hesaplaşmaya sürükleyen filmin yönetmeni Alessandro D’Alatri.

Akrabalar, arkadaşlar, işler güçler ve toplumsal normların ilişkilerdeki rolünü sorgulayan, çift olmaya ilişkin önemli cümleler de kuran filmin Türkçe çevirisi ise Benimle Evlenir Misin? 

 

Yazar Hakkında

Sinem Dinçer

1982, İskenderun doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde edebiyat okurken bir yandan da Digital Film Academy ve çeşitli workshoplarda sinema eğitimi aldı. 2007’ten beri kısa, uzun metrajlı filmler ve festivallerde çalışıyor. Ayrıca Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi bölümünde master tezini hazırlıyor, çeşitli webzinelere müzik ve sinema yazıları yazıyor. (www.sinemdincer.com)

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.