Haberler

BROADWAY’İN JEKYLL AND HYDE’I FİLM OLUYOR!

Ünlü İskoç yazar Robert Louis Stevenson’ın kısa romanı The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde, Jekyll and Hyde adı ile uzun zamandır Broadway’de sahneleniyordu. Broadway’in Jekyle and Hyde müzikali şimdilerde ise film olma yolunda ilerliyor.

Image result for jekyll and hyde broadway

Broadway‘in müzikal bir uyarlaması olan Jekyll and Hyde, Alexander Dinelaris tarafından sinemaya uyarlanacak. Broadway‘de sahnelenen On Your Feet‘in ve 2014 yapımı Birdman‘in senaristliğine imza atan Dinelaris, senaryonun yanı sıra filmin yapımcılığını da gerçekleştirecek. Dinelaris filmin yapımcılığını Lexicon isimli yapım şirketinin adına gerçekleştirecek. Alexander Dinelaris aynı zamanda Birdman’in senaryosu  ile En İyi Senaryo, Akademi Ödülü‘nün de sahibi.

1997 yılından beri 28 ülkede sahnelenen Jekyll and Hyde‘ın yönetmenliğini Broadway’de Dan Roy King gerçekleştirirken müzikal oyunun besteleri ise Frank Wildhom ve  Leslie Bricusse‘ye ait.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz