72. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile dönen; Bong Joon- ho’nun yönetmen koltuğunda oturduğu Parasite’dan yeni fragman yayınlandı.

Memories of Murder, The Host ve Okja gibi başarılı filmlere imza atan yönetmen Snowpiercer ile Hollywood’a ilk adımını atmıştı. Jake Gyllenhaal ve Tilda Swinton’ı başrolüne taşıyan Okya ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yönetmen, son filmi Parasite ile  72. Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye kazandı. Festival tarihinde büyük ödülü alan ilk Kore filmi olan Parazit Güney Kore’de de tüm gişe rekorlarını kırarak toplam da 10 milyondan fazla  izleyiciye ulaştı.
 
Parasite‘ın oyuncu kadrosunda, başrolü yönetmenin Memories of Murder, The Host ve Snowpiercer filmlerinde birlikte çalıştığı Song Kang-ho üstleniyor. Kang’ho’ya ise Choi Woo-shik, Jang Hye-jin, Park So-dam, Lee Sun-kyun ve Jo Yeo-jeong gibi isimler eşlik ediyor. Filmde birbirinden derin farklarla ayrılan Park ve Kim ailelerinin hikâyesi anlatılıyor. Neredeyse sefalet içinde yaşayan Kim ailesinin fertleri gerçek kimliklerini saklayarak birer birer, zenginlikleri sınır tanımayan Park ailesinin hizmetine giriyor ve trajikomik olaylar ardı ardına gerçekleşiyor.

Parasite, 1 Kasım’da Başka Sinema Aracılığıyla Vizyonda

18. Filmekimi kapsamında  gösterilecek filmlerden olan Parasite, 1 Kasım’da da Başka Sinema’da sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin fragmanını aşağıdan görebilirsiniz.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.