İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7yüz Hikayesi filminden ilk kareler paylaşıldı.

Filmden İlk Kareler Yayınlandı

BluTV’nin sevilen dizilerinden 7YÜZ’ün yeni hikayesi ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’ sinema filmi olarak seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor. BluTV ile Bir Film’in yapımcılığını üstlendiği ilk sinema filmi olma özelliği taşıyan ‘İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikayesi’nin setinden merakla beklenen ilk kareler yayınlandı.

Başarılı Oyuncu Kadrosu Dikkat Çekiyor

Filmin başrollerini başarılı genç oyuncular Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın paylaşırken, Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden, Gökay Müftüoğlu, Sabahattin Yakut ise kadroya eşlik ediyor. Blutv’nin özel yapımı 7yüz’ün yeni hikayesi olarak projelendirilen sinema filminin çekimleri tamamlandı ve setten ilk kareler gelmeye başladı.

Sistem Eleştirisi Beyaz Perdeye Aktarılıyor

Borç tahsil eden bir şirketin çalışanlarının hikayesini konu edinen filmde bir şirket, bankaların çeşitli nedenlerle peşine düşmediği borçları satın alır. Borçların peşine düşen şirket, her ne pahasına olursa olsun borçları tahsil etmeye kararlıdır. Bankaların çeşitli sebeplerden peşine düş-e-medikleri borçları satın alıp, her ne pahasına olursa olsun tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirkette çalışan Duygu ve Bahadır’ın yollarının Ceren’le kesişmesiyle değişen hikâyelerinin anlatıldığı İnsanlar İkiye Ayrılır; oldukça sert bir sistem eleştirisini beyaz perdeye taşıyor.

Blutv’nin çok sevilen, 7 bölümden oluşan antolojik dizisi 7yüz dünyasına ait yeni bir hikaye ve bir sinema filmi olarak tasarlanan projenin tasarımcı, yönetmen ve senarist koltuğunda 2014 yılı yapımı ‘Karışık Kaset’ filminden tanıdığımız Tunç Şahin oturuyor.

İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikayesi’nin kış döneminde sinemalara gelmesi planlanıyor.

7 Yüz’ün Konusu ve Detayları ise Şöyleydi

7 bölümden oluşan ve her bölümü başka bir hikayeyi konu alan dizinin yönetmenliğini Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli üstleniyor. Tilbe Saran, Genco Erkal, Engin Hepileri, Melisa Sözen, Cem Davran, Damla Sönmez gibi isimlerin yer aldığı dizide  karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor.

Yazar Hakkında

Havva Gül

26 Nisan 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine başladı. 3 yıldır editör olarak çalışıyor olduğu kariyerine şu sıralar Webmaster pozisyonunu da ekledi. En yakın arkadaşı Naked’İn Johnny’si ve çok sevdiği sinema için kendi halinde deneysel filmler çekiyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.