Pek de alışık olmadığımız bir belgesel teması ile karşı karşıyayız ancak oyun meraklıları için Nintendo’nun 1997’de piyasaya sürdüğü “007  GoldenEye”  bir klasikten öte.

GoldenEye 007, James Bond serisinin kendisi ile aynı ismi taşıyan filminden uyarlanmış. Filmin başrolü olan Pierce Brosnan‘nın James Bond’a olan etkisinin yanında oyun kendi zamanının  ilerisindeki tasarımı ile en iyi oyunu olarak bayrağı taşıyor. Geniş bir kitle içinse hala tüm zamanların en iyisi. 2017’nin başında çalışmaları başlayan Goldeneye belgeseli, tasarımın arkasındaki isimler ile konuşarak, pek çok oyun tasarımına ilham vermiş bu efsaneye arka penceresinden bakacak.

Ne yazık ki yapım hala bağışlarla prodüksiyonu için gereken miktarı toparlamaya çalışıyor. Avustralyalı ekip, gereken bütçeyi toplamak için açtığı Indiegogo’daki sayfalarında IGN, Kotaku, GameSpot ve Good Game gibi sektörün öncülerinden isimlerle yaptıkları röportajlar ile tasarım hikayesinin düşündüklerinden çok daha ilginç bir hikaye evrildiğini söylüyorlar. Eğer hikayenin tamamının çekilmesine katkıda bulunmak isterseniz, bağış sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

Belgeselin trailerına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.