Ingmar Bergman’ın 1973 tarihli televizyon filmi Bir Evlilikten Manzaralar, “Bir Evlilikten Sahneler” adıyla tiyatroya uyarlandı.

a

Serap Matyaş tarafından uyarlanan ve Umut Burçin Gülseçgin’in yönettiği oyun kadın ve erkek ilişkilerini belgesel tadında irdeleyen, iki cinsin de kendilerine ve çevrelerine dair verdiği varoluş savaşını, çuvallamalarını, zaferlerini, yenilgilerini, kendilerini bir yere koyma çabalarını evlilik çerçevesinde anlatan Ingmar Bergman filminden yapılmış tiyatro uyarlamasını 6 Mayıs Cuma saat 21:00’de Bisahne’de izleyebilirsiniz.

afiş

YAZAN: Ingmar BERGMAN
UYARLAYAN: Serap MATYAŞ
OYUNCULAR: Serap MATYAŞ, Doğanay ÜNAL
YÖNETEN: Umut Burçin GÜLSEÇGİN
IŞIK: Ulaş YATKIN
MÜZİK: Serkan Emre ÇİFTÇİ
ASİSTANLAR: Murat İNAN, Erinç SERTEN, Melisa VARDAL
SÜRE: 50 dk / Tek Perde

PROGRAM:

29 Nisan Cuma 20:30
6 Mayıs Cuma 21:00
13 Mayıs Cuma 21:00
25 Mayıs Çarşamba 21:00
31 Mayıs Salı 21:00

Biletleri Biletix, Kırmızı Kedi Kitabevi ve Bisahne gişesinden temin edebilirsiniz.

00

Johan ve Marienne on yıldır evlilerdir. Ancak artık ayrılmak üzerelerdir. Artık hayat onlara bambaşka yollar çizecektir. Yeniden barışacaklar ve yeniden ayrılacaklardır ve en sonunda da boşanacaklardır. Ancak boşansalar da birbirlerinden kopamayacaklardır. Çünkü birbirlerine karşı duydukları sevgi, diğer her tutkunun üzerinde yer alan bir sevgidir.
Bergman’ın son dönemine denk gelen ve önemli yapıtlarından biri olarak addedilen film, birçok önemli yönetmenin sinemasına yön vermişti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.