Haberler

Baz Luhrmann Usta ve Margarita’nın Yönetmenliğini Üstlenecek

Baz Luhrmann Mikail Bulgakov’un kültleşmiş eseri Usta ile Margarita‘nın yönetmen koltuğuna oturacak.

Image result for baz luhrmann

The Great Gatsby, Romeo and Juliet, Moulin Rogue gibi filmlerde imzası bulunan Baz Luhrmann son zamanlarda Warner Bros. ile Elvis Presly’nin biyografisi üzerine çalışmakla meşguldü. Bu yoğunluğuna rağmen Baz Luhemann’in yeni projesi Rus romancı Mikail Bulgakov‘un Usta ile Margarita’sını beyazperde uyarlamak olacak.

Stalin dönemi Rusya’sının en karanlık zamanında kaleme alınan ve de belli bir süre yasaklanan Usta ile Margarita fantastik ve alaycı bir Sovyet hicvi olma özelliği taşıyor. Kitap İsa’nın çarmıha gerilişini, Faust’un hikâyesini ve zaman-mekan merhumlarının dışına taşan bir aşk hikâyesini kendi has tarzıyla konu ediniyor.

Luhrmann, Usta ile Margarita’nın çekimlerine başlamadan önce şubat ayı gibi çekimleri Avusturalya’da süren başrollerini Austin Butler ve Tom Hanks’in paylaştığı Elvis filmini bitirecek.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz