“Bize Her Gün Festival” sloganıyla hayatımıza giren ve ana akımdan farklı filmleri izleyiciyle buluşturan Başka Sinema Covid-19 sebebiyle sinemaların kapandığı bu dönemde alternatif bir platformda seyircisiyle bir araya geliyor.

Başka Sinema Evinizin Salonunda!

Covid-19 sebebiyle sinemaların da geçici olarak kapandığı, herkesin sinemada film izlemeyi özlediği bugünlerde Başka Sinema günlerin biraz daha kolay geçmesini sağlayacak bir haberle geliyor.

Geçici Bir Süre İçin Bilet Kavramı Değişiyor

Başka Sinema, BluTV işbirliğiyle (ilk defa gösterilecek filmleri kirala-izle sistemiyle) 8 Nisan’dan itibaren yeni filmleriyle bir süreliğine evlerinize konuk olacak. BluTV üyesi olmanıza gerek kalmadan, hiçbir yerde göremeyeceğiniz, beyazperdede seyircilerle buluşamamış filmleri evinizden dışarı çıkmadan izleyebileceksiniz. Tıpkı sinemaya gidermiş gibi, BluTV üzerinden biletinizi alıp size verilen süre içerisinde yepyeni Başka Sinema filmlerini izlemek mümkün olacak. Sinema salonlarında gösterime girmemiş bu yeni filmler BluTV’de 14 gün boyunca gösterimde kalacak. “Başka Çarşamba” gösterimleri de BluTV’de devam edecek.

 Bağımsız Sinemacılar ve Sinemalar İle Dayanışma #başkasinemasalonda

Bu süre zarfında varlıklarını sürdürebilmeleri için, bilet ücretlerinin bir kısmını Başka Sinema sinemalarına aktarılacak. İzleyicilerin alacağı her bilet sinemaların bu dönemi atlatınca kapılarını açması için bir destek olacak. BluTV işbirliği ve Kariyo & Ababay Vakfı katkılarıyla gerçekleşen bu proje ile hem filmleri bu dönemde gösterime giremeyen yerli bağımsız sinemacılar, hem de sinemalar desteklenecek, siz seyirciler de bu dönemde sinema salonlarında göstermeyi planladığımız filmleri evlerinin salonunda izleme imkanına kavuşacaklar.

Başka Çarşamba İle Başlıyor

İzleyiciler, 8 Nisan Başka Çarşamba’da 56. Antalya Film Festivali’nden 11 ödülle dönerek büyük bir başarıya imza atan Bozkır filmini sanal galada izlemenin yanı sıra, yönetmen Ali Özel’le 22:30’da Başka Sinema instagram hesabı üzerinden gerçekleşecek canlı yayında söyleşiye dahil olabilecek ve sorularını yöneltebilecekler.

9 Nisan‘dan itibaren ise 69. Berlin Film Festivali’nin açılış filmi The Kindness Of Strangers – Yabancıların Nezaketi, 72. Cannes Film Festivali kapanış filmi The Specials – Kural Dışı  ve daha önce sadece festivallerde gösterilmiş, Dardenne Kardeşler’in 72. Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı son filmleri Le Jeune Ahmed – Genç Ahmed’in yer alacağı ilk hafta programda, istekleri filme 19,90 TL ödeyerek biletini alabilecekler.

Sinemada film izleyeceğimiz günlere kadar Başka Sinema’nın hazırladığı seçkiyi evinizden izleyebilirsiniz.

Önümüzdeki haftaların programları için: www.baskasinema.com & www.blutv.com

Facebook: https://www.facebook.com/baskasinema

Twitter: https://twitter.com/Baska_Sinema

Instagram: https://www.instagram.com/baskasinema/

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.