Haberler

Barış Fert’in Yeni Kısa Filmi ”Değişik Zamanlar” Destek Bekliyor

Kısa filmleriyle tanınan ve beğeni toplayan Barış Fert’in yeni kısa filmi ”Değişik Zamanlar” destek bekliyor.

Çürük, Vultur, Dwell ve Farah gibi kısa filmleriyle ulusal ve uluslararası pek çok festivalde beğeni toplayan Barış Fert, yeni kısa filmi Değişik Zamanlar için sinemaseverlerden Fongogo hesabı üzerinden destek bekliyor.

Fert yapım aşamasındaki filmi hakkında şöyle bir ifadede bulunuyor: “Kültürel yapının taşıyıcısı aile ve toplumsal düzeni oluşturan mekanizmalar, bireyi daha henüz çocukken yakalar ve zihnen sakatlar. Yaratmayı değil de itaat etmeyi şart koşan bu düzen, soru sormaktan ürken ve soru sormak yerine sadece cevap arayan bu zihniyet, beni bu filmi yapmaya itiyor.”

Değişik Zamanlar, işte tam bu zihniyeti ve bu zihniyetin etkilerini konu alıyor. Ömer, ekonomik koşulların zorluğu yüzünden nüfusunun büyük kısmını kaybetmiş bir köyde hayata tutunmaya çalışıyor. Neredeyse hiç arkadaşı yok. Merkezin uzağına atılmış mekanlar olarak kendine anlam ifadeleri bulan taşra, artık bir o kadar merkeze yakın. Modern dünyadaki değişimler, Anadolu’nun ortasındaki bu köyü doğrudan etkiliyor. Köydekiler, içinde bulundukları değişim zamanında hayata tutunmaya çalışıyor. Bu köy kimisini dışlıyor, kimisini de bataklık gibi içine çekiyor. Artık eşeklere bile yer olmayan bu köyde Ömer’in hayatı bu değişik zamanların içinde akıyor, akıyor ve sessizce sona ermeyi bekliyor.

Başrollerinde Haki Biçici, Serkan Kayıkçı ve İsmail Kavrakoğlu gibi isimlerin yer alacağı filmin çekimlerine kasım ayında Kastamonu/Taşköprü‘de başlanacağı biliniyor. Filmin yapımcılığını Ali Özbatur üstlenirken görüntü yönemenliğini Emre Pekçakır, proje danışmanlığını ise Cansu Menlikli yapıyor.

Çekimleri önümüzdeki ay başlayacak filmin hayata geçmesi için; https://fongogo.com/Project/degisik-zamanlar-kisa-film-projesi adresi üzerinden destek olabilirsiniz.

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz