Yavuz Turgul’un başyapıtlarından biri olan, başrolünde Şener Şen’i izlediğimiz Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni Filminin restore edilmiş hali Youtube’da izleyiciyle yeniden buluşuyor.

 

Yavuz Turgul ve Şener Şen çalışmalarını senelerdir beğeniyle takip ediyoruz. İkilinin beraber çalışmaya başladığı ilk yapımlardan biri olan Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, birçok duyguyu aynı anda yaşamamızı sağlayan çok başarılı bir yapım.

Filmin Konusu:

Haşmet Asilkan, 60’lı ve 70’li yıllarda Yeşilçam furyasında hatrı sayılır bir aşk filmi yönetmenidir. Ama artık 80’li yıllar ve Türk Sinemasının yerinde saydığı zamanlardır. Gururlu bir adam olan, yaptığı işi belki de kendisini fazlaca ciddiye alan Haşmet eski güzel günlere geri dönmek ister. Bunun için son kurşunlarını kullanıp, her türlü imkanı seferber edecek ve bir başyapıt çekecektir. Ancak ne bunun için doğru bir zamandır Türkiye’de, ne de birlikte yola çıktığı insanlar işini onun kadar ciddiye alıyordur.
Film, Türker İnanoğlu’nun sahibi olduğu Erler Film tarafından restore edildi. Restore edilmiş haline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.