Haberler

Arizona Dream, 11 Aralık’ta Başka Çarşamba’da

Emir Kusturica’nın kült filmi Arizona Dream, 11 Aralık’ta Başka Çarşamba’da izleyiciyle buluşuyor. Kusturica’nın ilk İngilizce filmi olan Arizona Dream Johnny Depp, Faye Dunaway, Jerry Lewis gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı; rüyalar ve gerçeklerin iç içe geçtiği Arizona Dream, 11 Aralık’ta restore edilmiş kopyasıyla Başka Çarşamba’da gösterilecek.

Senaryosunu David Atkins ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Arizona Dream, “Amerikan Rüyası” kavramını kendi özgün bakış açısıyla yorumluyor. Filmin sinopsisi şöyle:

New York’ta yaşayan genç Axel oradaki hayatından memnundur. Bir gün Arizona’daki amcasının düğününe davet edilince kendini burada bulur. Ailesinin Arizona’daki işini devam ettirmesi pek mümkün gibi gözükmese de orada tanışacağı iki kadın Axel’in hayatını değiştirecek, özgürlüğün ve aşkın tadına varacaktır.

Arizona Dream’in Başka Çarşamba Seans ve Salon Bilgileri:

Altunizade Capitol Spectrum – 21:45

Beyoğlu Sineması – 21:00

Boğaziçi Üniversitesi SineBu – 19:00

Caddebostan C.Maximum (CKM Budak) CGV Arthouse Salonu – 19:05

Etiler Akmerkez Cinema Pink – 21:30

Kadıköy Sineması – 20:45

Nişantaşı C.Maximum (City’s) CGV Arthouse Salonu – 19:25

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 18:40

İzmir Alsancak Karaca Sineması – 20:30

Balıkesir C.Maximum (Yay/Ada) – 19:15

Samsun C.Maximum (Piazza) CGV Arthouse Salonu – 19:00

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz