Yönetmeni olduğu Midsommar ve Hereditary gibi filmler ile modern korku sinemasına yeni bir soluk getiren Ari Aster, kariyerine yapımcı olarak devam ediyor. Kore yapımı Save the Green Planet filminin İngilizce uyarlamasının yapılacağı CJ Entertainment tarafından duyuruldu. Ari Aster, korku filmleri ile elde etmiş olduğu başarılara rağmen bu türdeki filmlerle bir süre ilgilenmeyeceğini açıklamıştı.

Bilim kurgu – komedi türündeki uyarlamanın yapımcılığını Ari Aster ve Lars Knudsen birlikte üstlenecek. İkili, dünya çapında ses getiren Parasite filminin de dağıtımcısı olan CJ Entertainment ile birlikte çalışacak. Orijinal filmin yönetmeni John-hwan Jang uyarlama versiyonda da yönetmen koltuğunda yerini alacak. Senaryoyu ise HBO’nun sevilen dizilerinden Succession‘un Tern Haven bölümünü yazmış olan Will Tracy kaleme alacak.

CJ Entertainment başkan yardımcısı Miky Lee, Aster ve Knudsen ikilisiyle çalışmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi ve projeye ilişkin şu açıklamayı yaptı; ‘’Parasite filmi ile elde ettiğimiz başarıdan öğrendiğimiz bir şey varsa o da dünya çapında izleyicilerin alışılmışın dışına çıkan, geniş temalar sahip filmlere karşı heyecan duyduğudur. Jang, bu konuda zaten usta, Ari, Lars ve Will ile birlikte çalışmaktan çok memnunuz. Orijinali bu kadar özel yapan şeyi bugün olanlarla ilgili İngilizce bir versiyona çevirmekten mutluluk duyuyoruz. ”

2003 yapımı Save the Green Planet filminin konusu ise şöyle; Paranoyak bir arıcı olan Lee Byeong-gu ip cambazı kız arkadaşının yardımıyla ünlü bir iş adamını kaçırır. İş adamı Man-sik’i kaçırmalarının sebebi ise onun Andromeda gezegeninden bir uzaylı olduğunu ve dünyayı yok etmeyi planladığını düşünmeleridir. Kendini gezegenin son umudu olarak gören Lee Byeong-gu zevkle işkence etmeye başlar ve onu Andromeda gezegenin prensini aramaya zorlar. Man-sik insan olduğunu kanıtlamaya çalışırken ikili arasında zeka ve irade savaşı başlar.

Filmin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir açıklama henüz yapılmadı, gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

Seda Başpınar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.