Akbank sanat kısa film kanalı YouTube’da yayına başladı. Akbank Sanat, sinema ile seyirci arasına pandemi girmesin diyerek 8 kısa filmden oluşan bir seçkiyi çevirim içi olarak izleyicinin beğenisine sundu. Geçtiğimiz yıllarda Akbank Kısa Film Festivali kapsamında gösterime sunulan filmler arasından oluşturulan seçki, Akbank Sanat’ın YouTube kanalı üzerinden Türkçe altyazılı olarak izlenebilecek.

Bilindiği üzere Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kapanan sinema salonları Temmuz ayı itibariyle açılmaya başladı. Seyri değişen film festivalleri ve yarışmalarından bazıları ise geleneksel yollara dönmek üzere hazırlıklara başladı ancak pandemiyle birlikte yaygınlaşan çevrim içi film izleme alışkanlığı bir süre daha hükmünü sürdüreceğe benziyor.

Geçtiğimiz yıl 18-28 Mart tarihleri arasında düzenlenen 15. Akbank Kısa Film festivali bu yıl ödül törenini çevrim içi gerçekleştirmişti. Ayrıca Akbank Sanat evden çıkamamak kısa film çekmeye engel değil diyerek her yıl düzenlediği kısa film yarışmasını geçtiğimiz Nisan ve Haziran ayları arasında çevrim içi olarak düzenlemişti. Katılımcıların cep telefonu ya da herhangi bir kamerayla çekmiş oldukları kısa filmler ile katıldıkları yarışmanın sonuçları ise 22 Haziran tarihinde Akbank Sanat’ın sosyal medya kanallarından duyurulmuştu.

Akbank Sanat, sinema severlere yeni ve heyecan verici deneyimler sunmaya devam ediyor. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında festivalde yer alan kısa filmlerin çevirim içi olarak izlenmesine olanak tanıyan bir yeniliğe imza atıyor. Akbank Sanat YouTube kanalı üzerinden oluşturulan Akbank Kısa Film Kanalı ile sinemaseverler özel bir seçkiyle birbirinden güzel ödüllü yerli ve yabancı kısa filmlere ulaşabilecekler. Akbank Kısa Film Kanalı’nın gösterim programında yer alan seçki ise şu şeklide;

Program:

Daria Kashcheeva, Daughter, 15’
Zeynep Köprülü, Orada, 17’
Sinan Kesova, Hinterlant, 18’
Alican Yücesoy, Taş, 12’
Mohammad Hormozi, Inner Self, 15’
Ragıp Türk, Tor, 20’
Murat Çetinkaya, Sonsuz, 13’06”
Onur Yağız, Toprak, 11’

Akbank Sanat YouTube kanalına ve filmlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.