Haberler

Ali Atay Cinayet Süsü ile Yeniden Yönetmen Koltuğunda

Ali Atay Yeniden Yönetmen Koltuğunda

Ali Atay, yeni filmi Cinayet Süsü’nün çekimlerine başladı!

Bu yılın en çok konuşulan filmlerinden Ölümlü Dünya‘da imzası olan Atay, oyuncu kadrosunda Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya ve Feyyaz Yiğit gibi isimlerin yer aldığı yeni filminin çekimlerine başladı. Yayınlanan ilk görsellerle şimdiden ilgileri üzerine çeken Cinayet Süsü mizahla iç içe bir polisiye hikayeyi seyircisine sunacak.
Üçüncü uzun metrajı için kolları sıvayan Ali Atay, 2015 yapımı Limonata filmiyle ilk kez kamera arkasına geçmişti. İlk uzun metrajıyla oldukça olumlu yorumlar alan Atay, yönetmenlik kariyerine sağlam bir adım atarak başlamıştı. Bu yılın en çok dikkat çeken yerli filmlerinden olan Ölümlü Dünya ile kamera arkasındaki yerini sağlamlaştıran yönetmen yeni filmiyle seyircisine farklı türde bir mizahi hikâye anlatacak gibi görünüyor.
Ölümlü Dünya‘da beraber çalıştığı Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi’yle birlikte kaleme aldığı Cinayet Süsü ülke tarihinin en gizemli seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin hikâyesini konu ediniyor. Komediyle iç içe bir suç filmine yönelen Atay, Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen‘den oluşan dikkat çekici bir oyuncu kadrosuyla birlikte çalışıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Ölümlü Dünya’da da yönetmenle birlikte çalışan Ahmet Bayer üstleniyor.
 
Yapımcılığını Taff Pictures‘ın üstlendiği filmin ön hazırlık süreci sekiz hafta sürdü. Çekimlerine geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlanan film için net bir vizyon tarihi henüz yok.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz