Fil’M Hafızası; şehrin en farklı sinema etkinliklerine #KeşfetmeninKeyfi‘ni ekliyor ve uluslararası festivallerde övgüyle karşılanmış bağımsız kısa filmleri sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyor!

Sinefillere birlikte keşfetme ve sosyalleşme deneyimi yaşatan Fil’m Hafızası; yeni kısa film seçkisini 31 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00’de Asmalımescit Damdayiz’da sunuyor. İlk uzun metrajlı filmi Yazı Tura‘da Hayalet Cevher’in abisi Teoman karakteriyle hayatımıza giren, Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak ve Eyyvah Eyvah 2 gibi sinema projeleri ile adından söz ettiren Teoman Kumbaracıbaşı misafirliğinde gerçekleşecek etkinlik, başarılı oyuncuyla söyleşinin yanı sıra, sinefillerin hafızasını zorlayan #SoundtrackQuiz yarışmasıyla renkleniyor.

“Keşfetmenin Keyfi hosted by Teoman Kumbaracıbaşı” etkinliğinin biletlerini 15 Mayıs itibariyle Biletix web sitesinden ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 70 adetle sınırlıdır.

Bilet fiyatı: 30 TL

KISA FİLM SEÇKİSİ

Oxytocin (2016)
Ludwig Löckinger / Avusturya / 11′
Yeni doğmuş gibi görünen oyuncak bebek ile yaşayan bekar bir kadın. Bebek her ne kadar cansız olsa da Eva’nın annelik içgüdüleri bir o kadar gerçek… Oksitosin nam-ı diğer “sarılma hormonu”.

Picnic (2015)
Jure Pavlović / Hırvatistan / 13′
Emir ceza evindeki babası Safet ile birlikte piknik yapmak için sosyal hizmet görevlisi eşliğinde Saraybosna / İgman’a gitmektedir. Yoğun trafik geç kalmalarına neden olur.

Hevêrk (2016)
Ruken Tekeş / Türkiye / 14’
Hevêrk, farklı dinlerin ve dillerin bir arada yaşadığı topraklarda farklı dinler ve dillerle birlikte yaşayan 7 yaşındaki Zelal’in hikayesini perdeye yansıtıyor.

Dinner for Few (2014)
Athanassios Vakalis / ABD – Yunanistan / 10′
Tüket, tüket, tüket… Peki ya sonu gördüğümüzde duracak gücümüz kalacak mi? Dinner for Few, bu sorudan yola çıkarak bir akşam yemeğinde geldiğimiz sosyopolitik hâli işliyor.

Siyah Çember (2016)
Hasan Can Dağlı / Türkiye / 15′
İnsanın içinde bastırdığı güzellik arzusu bazen yok oluşu da beraberinde getiriyor. Bastırılmış bu karanlık tutkular estetize edildiğinde ortaya şiddet mi çıkıyor yoksa saf güzellik mi?

The Artist’s Awakening (2016)
Daniel Mejia / ABD / 10’
Küçük yaşta bütün hatıralarını kaybetmiş bir ressam ve her akşam aynı saatte onu ziyarete gelen bir ilham perisi düşünün. Genç ressamı hayata bağlayan tek şey bu tatlı kadının ona anlattığı masallar. Peki ya bir gün ilham perisi onu ziyarete gelmezse? The Artist’s Awakening, hatıralarının peşine düşen genç ressam Ezequel’in sürprizlerle dolu macerasını anlatıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.