Vizyon

7 Aralık’ta Vizyonda!

7 Aralık'ta Vizyonda!

Ölümcül Makineler / Mortal Engines

Yönetmen: Christian Rivers

Oyuncular: Hera Hilmar, Hugo Weaving, Stephen Lang, Robert Sheehan, Jihae

Tür: Macera, Bilim-Kurgu, Fantastik, Aksiyon

Süre: 128 dakika

Peter Jackson’ın senaryo ekibinde yer alıp yapımcılığını üstlendiği Mortal Engines’ta, medeniyetin yok oluşunun akabinde insanlığın bu kıyamet sonrası şartlara “hareket hâlindeki şehirler” ile uyum sağlamasını ve büyük şehirlerin küçük şehirleri yuttuğu bu düzende hayatta kalmaya çalışan Hester’ın hikâyesini anlatıyor.

 

 

Don Kişot’u Öldüren Adam / The Man Who Killed Don Quixote

Yönetmen: Terry Gilliam

Oyuncular: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro

Tür: Macera, Komedi, Dram

Süre: 132 dakika

Usta yönetmen Terry Gilliam, yirmi yılı aşkın süredir çekemediği ve çekilememe hikâyesi Lost In La Mancha adlı belgeselde anlatılıp efsaneye dönüşen, Don Quixote projesi The Man Who Killed Don Quixote’nin başrolünde Adam Driver ve Jonathan Pryce yer alıyor.

 

Şampiyon

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Oyuncular: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Erdem Akakçe, Ali Seçkiner Alıcı, Merve Altınkaya, Serkan Ercan

Tür: Dram, Biyografi

Süre: 129 dakika

Ahmet Katıksız’ın yönettiği Şampiyon, Türkiye atçılığının en önemli figürlerinden biri olan jokey Halis Karataş ile ünlü jokeyin çıkış yaptığı yarış atı olan ve bir dönem at yarışına ilgi duymayan insanların bile adını bildiği Bold Pilot’ın hikâyesini anlatıyor.

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz