Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yer alacak filmler duyuruldu. Dünyanın en prestijli festivallerinden olan Berlin Film Festivali bu sene 7 – 17 Şubat  2019 tarihleri arasında altmış dokuzuncu kez düzenlenecek. 

Festivalin açılış filminin Lone Scherfig imzalı The Kindness Of Strangers olacağı geçtiğimiz günlerde açıklanırken; festivalin jüri başkanının Juliette Binoche olacağı duyurulmuştu. Açıklanan seçkide Türkiye’den de iki yönetmenin filmleri bulunuyor.

69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma Bölümü’nde Yer Alacak Filmler:

Seçkide Türkiye Sinemasından Fatih Akın’ın yeni filmi The Golden Glove ve Emin Alper imzalı Kız Kardeşler yer alıyor. Dikkat çeken filmler arasında  François Ozon’un yeni filmi Grâce à dieu yer alıyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla filmin ekleneceğini düşündüğümüz seçkinin ilk altı filmini aşağıda görebilirsiniz.

Der Boden unter den Füßen (The Ground Beneath My Feet) – Marie Kreutzer

Der Goldene Handschuh (The Golden Glove) – Fatih Akın

Grâce à dieu (By the Grace of God) –  François Ozon

Ich war zuhause, aber (I Was at Home, but) – Angela Schanelec

Kız Kardeşler (A Tale of Three Sisters) – Emin Alper

Répertoire des villes disparues (Ghost Town Anthology) –  Denis Côté

Yazar Hakkında

Ekin Taneri

1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.