T2 Trainspotting

Yönetmen: Danny Boyle

Oyuncular: Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner, Robert Carlyle, Anjela Nedyalkova

Tür: Dram

Süre: 117 Dakika

1996 yılında gösterime giren kült yapım Trainspotting’in aynı yönetmen ve oyuncu kadrosuyla geri döndüğü T2 Trainspotting, 20 yıl sonra yeniden bir araya gelen Renton ve çetesinin yeni maceralarını nostaljik bir biçimde ele alıyor.

20 yıl sonra, çok şey değişmiş ancak bir o kadar şey de aynı kalmıştır. Mark Renton, ev olarak tanımlayabildiği tek yere geri döner. Ve onu bekleyenler vardır: Spud, Sick Boy ve Begbie.. Fakat bekleyen başka eski dostlar da vardır: Keder, kayıp, neşe, intikam, nefret, dostluk, sevgi, özlem, korku, pişmanlık, diamorfin, kendini harap etme ve ölümcül tehlike; hepsi ona hoş geldin demek için sıraya girmişlerdir ve dansa katılmaya hazırdırlar.

 

The Last Face / Gerçeğin İki Yüzü

Yönetmen: Sean Penn

Oyuncular: Charlize Theron, Javier Bardem, Jared Harris, Adèle Exarchopoulos, Jean Reno, Sibongile Mlambo

Tür: Dram

Süre: 130 Dakika

Sean Penn’in yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde Charlize Theron ve Javier Bardem’in yer aldığı The Last Face (Gerçeğin İki Yüzü), Afrika’da bir devrim sırasında tanışan iki insanın hikâyesini anlatıyor.

Yetenekli ve çekici bir doktor Afrika’nın çatışma bölgelerinden birinde görevini sürdürmektedir ve bu esnada aynı bölgede çalışan birine aşık olur. Aşk ikisi için dahi başlamış olsa da aşkı ile son derece tehlikeli olan ve ciddi mesai gerektiren işini dengede tutmak bir hayli güç olacaktır.

 

The Odyssey / Derinliklere Yolculuk

Yönetmen: Jérôme Salle

Oyuncular: Lambert Wilson, Audrey Tautou, Pierre Niney, Laurent Lucas

Tür: Macera, Biyografi

Süre: 122 Dakika

Kaptan Cousteau: Derinliklere Yolculuk, kendini denizlere adayan ve bu tutkusuyla dünyaca ünlenen Kaptan Cousteau’nun hikâyesini anlatıyor.
Bir efsane, öncü, hayalperest, gözü kara, denizler fatihi.. Ömrünü denizlere adayan ve bu mavi sonsuzluğu neredeyse yuvası belleyen, dünyada bu tutkusuyla tanınan “Kaptan” Jacques Cousteau’nun oğlu Philippe ile ilişkisi bu filmin merkezini oluşturuyor. 1946’da çocukken ilk kez babasıyla denize dalan Philippe, 10 yıl sonra meşhur Calypso gemisinde babasıyla yeniden, bu kez bir yetişkin olarak karşılaşır. Ancak uluslararası şöhretle kaptan çok değişmiş, insanlara solungaç takmak gibi çılgın fikirlere kapılmıştır.

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.