Datça Belediyesi ve Engelim Olmayın Derneği iş birliği ile Bülent Ecevit Kültür Merkezi içinde 56 kişilik sinema salonu, yüksek teknoloji barındıran altyapısı ile Datçalı sinemaseverlerin hizmetine girdi.

datça_cocuk

“Datça’da Engelsiz Yaşam” sloganı ile yola çıkan Engelim Olmayın Derneği öncülüğünde kurulan Sine Datça sinemasından elde edilecek bilet gelirlerinin tamamının “Datça’da Engelsiz Yaşam” projesi kapsamında değerlendirileceğini öğrenen film dağıtım şirketleri, vizyon filmlerini gecikmeden Sine Datça’ya göndermeye başladılar.

Engelim Olmayın Derneği’nin başlattığı yeni bir kampanya olan “Benimle Sinemaya gider misin?“ projesi kapsamında Sine Datça’da engelli vatandaşlarımız bedelsiz olarak film izleyebilecekler. Gündüz seanslarında çocuk filmlerinin oynatıldığı Sine Datça’da ödeme imkânı olmayan çocuklardan da ücret alınmayacak.

Sine Datça ile 8 yıllık bir aradan sonra sinema salonuna kavuşan Datça’da bir çok öğrenci ilk kez sinemada film izlemenin keyfini yaşadı. 21 bin nüfuslu ilçenin, ilk ve tek sinema salonu olma özelliğini taşıyan salon, ilkokul öğrencilerinin sevincine sahne oldu. Bir çoğu hayatlarında ilk kez sinema gören çocuklar, Küçük Prens adlı animasyon filmini ilgiyle izledi.

Yaz aylarında ise Datça Limanında bulunan anfi tiyatroda kurulacak olan sinema sistemi sayesinde, her seansta yaklaşık 3 bin kişiye açık havada sinema keyfi yaşatmak için hazırlıklar süratle devam ediyor

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.