Haberler

39. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başladı!

39. İstanbul Film Festivali başvuruları başladı.

1982 yılından bu yana İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, bu yıl 39. kez 10-21 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz günlerde başvuruları başlayan festivalin son başvuru tarihi ise, 24 Ocak 2020. 

Ulusal Yarışma, Uluslararası Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması, Sinemada İnsan Hakları Yarışması gibi pek çok kategoriden oluşan festivalin başvuruları yalnızca IKSV’nin resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilecek. Türkiye Sineması danışma kurulunda; Engin Ertan, Nil Kural, Kaan Karsan ve Esin Küçüktepepınar gibi sinema yazarları yer alırken Ulusal Kısa Film Yarışması danışmanlığını ise Aslı Ildır, Osman Nail Doğan ve Merve Ertufan üstleniyor.

Pek çok ödülün sahiplerini bulacağı törende Ulusal Yarışma kategorisinde en iyi filme Altın Lale ile 200.000 TL değerinde para ödülü verilecek. Festivalde ayrıca genç yaşta hayatını kaybeden yapımcı ve yönetmen Seyfi Teoman adına “En İyi İlk Film Ödülü” ve festivalin kurucularından Onat Kutlar adına “Jüri Özel Ödülü”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Kurgu” ve “En İyi Müzik” ödülleri sahiplerini bulacak.

Festivalin başvuru detaylarına http://film.iksv.org/tr/yonetmelikler/ulusal-yarisma adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz