Çekimleri hızla devam eden üçüncü John Wick filmi ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Son olarak filmin ismini de karakterle özdeşleşen Keanu Reeves açıkladı: ‘’John Wick 3: Parabellum’’.

Keanu Reeves’in hayat verdiği ve tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan John Wick karakteri, bir kez daha bizleri hayali suç dünyasının karanlık sokaklarına götürmeye hazırlanıyor. Daha önce filme eklenen yeni karakterlerden bahsetmiştik ve tabii ki Halle Berry’nin Sofia isimli karakterle John Wick dünyasına girmesi heyecan yaratmıştı. Çekimleri hızla devam eden 3. John Wick filmi ile ilgili detaylar gelmeye devam ederken, son olarak filmin ismini de karakterle özdeşleşen Keanu Reeves açıkladı: ‘’John Wick 3: Parabellum’’.

Peki filmin ismi ne ifade ediyor?

John Wick’i en son büyük bir savaşın başlangıcında bırakmıştık. Wick, Continental Hotel’de The High Table üyesini öldürmüş ve aforoz edilmeden önce Continental’in müdürü Winston (Ian McShane) tarafından kendisine 1 saat verilmişti. Bu bir saatlik sürenin sonunda, başına konan büyük ödül ve otelin ayrıcalıklarına erişiminin kesilmesiyle John Wick dünyadaki tüm suçluların hedefi haline geliyor ve büyük savaş başlıyordu. İşte Reeves filmin isminin de buradan geldiğini söylüyor. Latincesi ‘’Si vis pacem, para bellum’’ olan ünlü ‘’Eğer barış istiyorsanız, savaşa hazır olun’’ sözünün son bölümü filme adını vermiş: Parabellum.

Filmin kadrosunu hatırlayalım

Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi ‘’John Wick 3: Parabellum’’ filminin de senaryosu Derek Kolstad’a ait ve yönetmenlik koltuğunda da Chad Stahelski oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Keanu Reeves ve Halle Berry’nin yanında Angelica Huston, Jason Mantzoukas, Asia Kate Dillon, Hiroyuki Sanada, Mark Dacascos, Tiger Hu Chen, Yayan Ruhian ve Cecep Arif Rahman yer alıyor. İlk iki filmde izlediğimiz Ian McShane, Laurence Fishburne, Lance Reddick, Common ve Ruby Rose da serinin son filminde olacaklar.

‘’John Wick 3: Parabellum’’un 2019 Mayıs ayında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.